Сè за слава на интернет: Кога од Lamborghini ќе направиш скара

И додека многумина сонуваат да имаат Lamborghini Aventador, некои што имаат не знаат што да направат за пет минути слава на интернет па експериментираат. Но, работите не се одвиваат според очекуваното кога човек ќе се реши на ваков потег.

Еден сопственик на Lamborghini Aventador во Кина се обиде да ги покаже неговите вештини за печење месо употребувајќи го скапиот автомобил како скара. Видеото од настанот стана вирално на социјалните мрежи.

URL

Од снимката се гледа како човекот сака да испече месо од ауспухот на автомобилот додека исфрла пламен. Но, целиот експеримент заврши лошо, издувните гасови се раширија низ гаражата, моторното масло се разлеа, па и моторот се запали. Месото му прегоре.

Поправката на автомобилот чини 79.000 евра, лекција која можеби добро ќе му дојде на сопственикот откако сфати дека Lamborghini Aventador има способност да исфрла пламени, но не за правење скара.

Remote video URL
Тагови
реклама

Во Кина откриен нов вид џиновски носорог, поголем од жирафа

Read more

На Ериксен ќе му биде вграден уред кој спасува живот, но носи и низа опасности

Read more

Четири хороскопски знаци кои привлекуваат сè околу себе

Read more

Емотивен момент во кампот на данската репрезентација: Се појави Кристијан Ериксен

Read more

Чек дис аут

Мечка влезе во град во Јапонија и нападна луѓе

Read more

Фејл компилација на неделата

Read more

Што ќе се случи ако се туширате со ладна вода секој ден, цел месец?

Read more

Фејл компилација: Сакаш да направиме селфи?

Read more
 

Магазин

Селена Гомес ја краси насловната на австралиското издание на Vogue

Читај повеќе

Четири хороскопски знаци кои привлекуваат сè околу себе

Читај повеќе

Како да се справите со претераното потење?

Читај повеќе

Направи сам: Домашен спреј против комарци

Читај повеќе

Брзо и лесно: Рецепт за палачинки со тиквички

Читај повеќе

Реплика на Мона Лиза продадена за рекордни 2.9 милиони евра

Читај повеќе

Мечка влезе во град во Јапонија и нападна луѓе

Читај повеќе

Зошто жените се посреќни со помалку атрактивни мажи?

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт за сладолед од три состојки

Читај повеќе