Што се случува со вашето тело ако скокате со јаже по 15 минути секој ден?

М.С.
/ 28.10.2021 / 08:31

Скокањето со јаже е подобро од трчањето бидејќи се активираат и рацете, а и целото тело е во движење. Ова е една од најинтензивните форми на вежбање и согорување калории. Преку забава може да стигнете до целта – фит и здрава форма на телото.

Во видеото на YouTube каналот Body Hub ќе ви објаснат што се случува во вашето тело ако скокате со јаже секој ден по 15 минути. 

реклама

Фит

Што се случува во телото ако пиете кафе пред утринскиот тренинг?

Read more

Ослободете се од стресот за 20 минути со помош на овие јога вежби

Read more

Авара докажа дека она што го гледаме на социјалните мрежи е искривена реалност

Read more

Зошто на некои луѓе им е тешко да ослабат?

Read more

Нови видеа

play_arrow

7 телескопи кои го променија курсот на човештвото

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Топ 10 американски прехранбени производи забранети во странство

Read more
play_arrow

15 минути кардио вежби за слабеење и топење калории

Read more
play_arrow

Што ќе се случи ако изедете 100.000 калории во еден ден?

Read more
play_arrow

Топ 20 сцени со снајперисти

Read more
play_arrow

17 начини како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин

Read more
play_arrow

Топ 10 животни правила според Барни Стинсон

Read more
play_arrow

Топ 10 видеоигри во јануари 2022

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Среќна Нова од Јапонија

Read more
play_arrow

Најсмешните новинарски гафови во 2021

Read more