Скапоцен McLaren 765LT изгоре на бензинска станица

Скапоцен McLaren 765LT изгоре во текот на ставање гориво на бензинска станица во близина на Филаделфија, а за среќа нема повредени во инцидентот.

Пожарот изби во текот на ставање гориво на бензинска станица, а набргу беше изгаснат од пожарникари. Сепак возилото е непрепознатливо бидејќи штетата е огромна.

Причината за пожарот засега не е позната, но веројатно станува збор за нешто поврзано со точењето гориво.

McLaren има произведено само 765 примероци од моделот 765LT со 4,0-литарски twin-turbo V8 мотор кој развива 755 коњски сили. Автомобилот забрзува од 0 до 100 км/час за 2,8 секунди, а поради користење на карбонски влакна и други лесни материјали, полесен е за 80 кг во однос на McLaren 720S.

Цената на McLaren 765LT е 358.000 долари.

Тагови
реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Eврокомесарот ја протна идејата да се поттурнат преговорите со Албанија

Read more

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Read more

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Авто новости

Кој е побрз: Toyota GR Yaris или Yaris GRMN?

Read more

Како се снајде Porsche 911 GT3 RS MR на патеката во Нирбургринг?

Read more

Volkswagen го најави освежениот Tiguan Allspace

Read more

Ferrari ги претстави 812 Competizione и Competizione A

Read more
 

Автомобили

  • play_arrow

Кој е побрз: Toyota GR Yaris или Yaris GRMN?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како се снајде Porsche 911 GT3 RS MR на патеката во Нирбургринг?

Читај повеќе

Volkswagen го најави освежениот Tiguan Allspace

Читај повеќе
  • filter

Ferrari ги претстави 812 Competizione и Competizione A

Читај повеќе
  • play_arrow

Кој е побрз: Audi S8 или Audi RS6?

Читај повеќе
  • filter

Галерија на денот: Ова е новата Škoda Fabia

Читај повеќе
  • filter

Поглед во тјунираното Porsche Panamera

Читај повеќе

Hyundai го најави AX1

Читај повеќе
  • play_arrow

Поглед во луксузниот McLaren Elva кој чини 2 милиони долари

Читај повеќе