Хроника

Скопјанец добил СМС дека малолетниот син му е грабнат

12. јуни 2019 - 17:25 | МИА

Скопје, 12 јуни 2019 (МИА) – Скопјанец (48) синоќа добил СМС порака од непознат телефонски број дека неговиот 14-годишен син бил грабнат.

Случајот, како што соопшти полицијата, го пријавил во СВР околу 20 часот.

Веднаш се преземени соодветни мерки и момчето е најдено кај друг малолетник.

Малолетникот е приведен во полициска станица. Известен е јавен обвинител и се работи на расчистување на случајот.

Коментирај