Скопјанец измамил делчевец за 17.000 денари

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против Б.А.(33) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама”.

На 13.01.2020 Б.А. телефонски се јавил на К.Р. од с.Вирче, делчевско и на А.С. од Делчево, се претставил како менаџер на фирма од Богданци и кажал дека му била потребна услуга за превоз на патници и пакети на релација Куманово – Скопје – Гевгелија – Делчево – Бугарија.

Бидејќи К.Р. немал слободно возило, А.С. ја прифатил понудата и испратил возило во Куманово.

Во тоа време пријавениот се јавил и соопштил дека најпрво треба да се платат пакетите, по што ќе ги носат во Скопје.

На влезот на Куманово А.С. дал 17.000 денари, по што отишол на договореното место да ги подигне пакетите.

Откако подолго време никој не се појавил, А.С. го барал пријавениот, но и тој бил недостапен.

реклама

Тешки последици кои пациентите со COVID-19 ги чувствуваат месеци по оздравувањето

Read more

Охрабрувачки бројки на заразени од COVID-19 по „црната рекордна недела“

Read more

Наја Ривера официјално прогласена за мртва, се исклучува можноста за убиство или самоубиство

Read more

Што се случува кога по втор пат ќе се заразиме со коронавирусот?

Read more

Хроника

Осум сообраќајки во 24 часа, еден загинат, повеќемина повредени

Read more

Двајца мигранти држеле во заложништво други 19 мигранти во Ваксинце

Read more

Скопјанец под истрага за убиство на вонбрачната сопруга

Read more

Италијанка била чувана под клуч и принудувана на брак со скопјанец

Read more

Вести

Од коронавирусот во светот починаа 3.000 здравствени работници

Читај повеќе

Дневен преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Читај повеќе

Зибери: Не сум позитивен на COVID-19, утре ќе гласам во 10 часот

Читај повеќе

ССМ: 15 јули неработен ден за сите работници, ако се работи да се пријави во ДИТ и да се исплати надомест

Читај повеќе

Аја Софија останува отворена за посетители кога ќе нема молитви

Читај повеќе

135 новозаразени, 4 починати и 142 оздравени

Читај повеќе

ЦИВИЛ: Кршење на изборниот молк и други изборни нерегуларности

Читај повеќе

Кокино добива нови патоказни и информативни табли

Читај повеќе

Коронавирус кај 57 морнари во Аргентина, не знаат како се заразиле

Читај повеќе