СКОПСКО Smooth ја загреа публиката за Здраво Млади и го претстави новото музичко пакување

Под слоганот „Слушај свежа музика“, СКОПСКО Smooth, викендов во МКЦ го најави најновото издание на фестивалот Здраво Млади и истовремено го промовираше своето ново пакување во лимитирана серија, инспирирано од свежината на домашната музичка сцена.

Новиот, освежен дизајн природно се надоврзува на тукушто лансираната музичка платформа SmoothON, која ја става во фокус македонската музика и им дава поддршка на артистите што ја создаваат, но и го олеснува пристапот до свежи изданија преку QR кодот што го содржи секое пакување. Тој е директен линк до веб-страницата www.smoothon.mk, каде те чекаат плејлисти со свежа македонска музика, креирани од музички професионалци што со децении работат и ја дефинираат сцената.

Еден од нив, легендарниот DJ Goce, го отвори загревањето за Здраво Млади со свој музички сет и ја крена атмосферата за младите хип-хоп артисти С.А.М. и Martix, дечките од Pluto's Doubt, а незаборавната музичка вечер ја затвори DJ Diah.

СКОПСКО Smooth со освежен дизајн ќе биде достапен веднаш, па затоа пронајди го, освежи се и СЛУШАЈ СВЕЖА МУЗИКА!

реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Зошто има сè поголем број случаи на рак на пенис низ светот?

Read more

Кога Данела ќе плива во Вардар?

Read more

Промо

Во пресрет на големиот настан по повод стогодишнината од Прилепска Пиварница

Read more

Голема роденденска прослава на Прилепска Пиварница во Прилеп

Read more

Влези во игра и патувај за Берлин или Амстердам!

Read more

Летен потрошувачки кредит, нов производ од Шпаркасе Банка

Read more
 

Ново

Зошто е добро бебето да спие со мајката?

Читај повеќе

Колку долго е во врска просечен пар пред бракот?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледаат најтесните куќи во светот?

Читај повеќе

Тројца главни кандидати за Златната топка: Кој ќе биде најдобриот играч во светот?

Читај повеќе

Пилот од Битола се врати од пензија за да гасне пожари

Читај повеќе

Кога е време да побарате помош од психотерапевт?

Читај повеќе

Armani и Dior под истрага за експлоатација на работници

Читај повеќе

Кога електричните автомобили ќе се доближат по цена до бензинците?

Читај повеќе
  • play_arrow

Што ви се случува во телото кога вежбате?

Читај повеќе