ЛИГА ЕВРОПА 2019/20

Со ножички место топката го нокаутира противникот

Раул Хименес од Вулверхемптон го испрати во болница играчот на Слован откако неговиот обид да постигне гол со ножички заврши во главата на Кенан Бајриќ.

Немилиот настан се случи за време на синоќешниот натпревар од Лига Европа помеѓу премиерлигашот Вулверхемптон и словачкиот тим на Слован од Братислава.

Во 78-мата минута по една нафрлена топка во гостинскиот шестнаесетник, Раул Хименес сакаше атрактивно со ножички да проба да постигне гол, но топката прв со глава ја расчисти Словенецот Кенан Бајриќ па ногата на Хименес заврши во неговата глава.

Бајриќ веднаш бесвесно падна како покосен по што играчи од двата тима се стрчаа да му укажат помош. Веднаш беше префрлен во болница каде било констатирано дека имал потрес на мозокот.

„Добро е што е свесен. Многу ми е жал, навистина немав намера да го повредам. Се надевам дека брзо ќе се опорави. Беше многу тешко за сите над да го гледаме во таква состојба, без свест“, изјави виновникот за инцидентот, мексиканскиот репрезентативец Хименес.

реклама

Морничави остатоци од напуштени хотели низ Југославија

Read more

Овие хороскопски двојки не се идеални, но може да успеат

Read more

Измачувал животни и се фалел на социјални мрежи

Read more

Објавени првите подетални вести за состојбата на Михаел Шумахер

Read more

Фудбал

Официјално: Бејл се врати во Тотенхем по седум години

Read more

Тотенхем го доби Бејл прилично евтино

Read more

Топ 10 најпреценети трансфери направени летово

Read more

Депај нема да го нашушти Лион

Read more

Спорт

  • play_arrow

Официјално: Бејл се врати во Тотенхем по седум години

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Тотенхем го доби Бејл прилично евтино

Читај повеќе

На Ѓоковиќ му „пукна филмот“ и го тресна ракетот од земја

Читај повеќе
  • play_arrow

Пола кило бурек и два литра „кока кола“ – ова беше исхраната на Јокиќ пред да стане НБА ѕвезда

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпреценети трансфери направени летово

Читај повеќе

Депај нема да го нашушти Лион

Читај повеќе

Агуеро веројатно нема да заигра за Сити до ноември

Читај повеќе

Почнува Серија А: Кој ќе го запре Јувентус?

Читај повеќе
  • play_arrow

Адетокунбо вторпат по ред прогласен за најкорисен играч во НБА

Читај повеќе