Сончево со мала до умерена локална облачност

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Утринските температури ќе се движат од 3 до 7 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 20 до 27 степени.

Во Скопје и околината слично време со утринска температура околу 6 и дневна до 26 степени.

Во сабота во попладневните часови ќе има локален краткотраен дожд, особено во планинските подрачја. Во недела ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, на повисоките планини со услови за повремен снег, а ќе дува и умерен до засилен југозападен ветер. Ќе има и услови за ретки грмежи.

Од понеделник поради спуштање на постуден воздух, температурите позначително ќе опаднат.

реклама

Македонија

Гордана Јанкулоска: На крај памет не ми паѓа некаде да бегам

Read more

Шест починати и 140 нови случаи на коронавирус од 1.397 тестирања

Read more

Вака ќе изгледаат во пракса протоколите за присуство во училиште

Read more

Битиќи: Неблагодарно е јавните пари да се делат по етничка основа

Read more

Вести

Преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Читај повеќе

Гордана Јанкулоска: На крај памет не ми паѓа некаде да бегам

Читај повеќе

Во сеќавање на Игор Исаковски, на неговиот роденден

Читај повеќе

Шест починати и 140 нови случаи на коронавирус од 1.397 тестирања

Читај повеќе

Едно лице загина во тешка сообраќајка на автопатот Неготино – Демир Капија

Читај повеќе
  • play_arrow

Вака ќе изгледаат во пракса протоколите за присуство во училиште

Читај повеќе

Измачувал животни и се фалел на социјални мрежи

Читај повеќе

Навални од болница: Уште ми се тресат нозете

Читај повеќе

Рекордни 1.002 случаи на коронавирус регистрирани во Полска

Читај повеќе