Македонија

Сончево со слаб северен ветер, температурата до 35 степени

18. август 2019 - 10:08 | МИА
Скопје, 18 август 2019 (МИА) – Времето денеска ќе биде сончево сo слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 8 до 18 степени, а дневната температура од 24 до 35 степени.

УВ индексот ќе изнесувa 8.

Во Скопје и околината сончево време со утринска температура до 14 степени, а дневна температура до 33 степени. 

Коментирај