Сончево со умерена облачност

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Утринските температури ќе се движат од 1 до 8 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 9 до 19 степени.

Во Скопје и околината слично време со дневна температура околу 16 степени.

Во недела попладне и во понеделник повремено ќе дува засилен југоисточен ветер. Во понеделник брзината на ветерот на моменти ќе надминува 90 км/час. Под влијание на влажен бран во понеделник кон крајот на денот и во вторник ќе има врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни.

реклама

ДИК: Членовите на избирачките одбори ќе добијат за 100% повисок надоместок

Read more

Virgin Galactic и Rolls Royce претставија надзвучен авион

Read more

Потресна снимка од Бејрут: Невеста позира во венчаница во момент на експлозијата

Read more

Фотошоп магија: Холивудските ѕвезди позираат со нивните најпознати ликови

Read more

Македонија

Северна Македонија во третиот степен на препорака за патување на Стејт Департментот

Read more

Нови 155 случаи од 1.845 тестирања, двајца починати и 127 оздравени

Read more

Половина од анкетирани родители, директори и наставници сметаат дека треба да се продолжи со наставата во училиште

Read more

Во Геријатриската болница уште 10 нови позитивни на COVID-19, сите асимптоматски

Read more

Вести

Опожарени две возила во Скопје

Читај повеќе

Северна Македонија во третиот степен на препорака за патување на Стејт Департментот

Читај повеќе

Пронајдено обесено момче на кејот на Вардар

Читај повеќе

Нови 155 случаи од 1.845 тестирања, двајца починати и 127 оздравени

Читај повеќе

Половина од анкетирани родители, директори и наставници сметаат дека треба да се продолжи со наставата во училиште

Читај повеќе

СЗО апелира за итна помош од 15 милиони долари за Либан

Читај повеќе

До ОЈО Скопје поднесен соодветен акт за „бесправно градење“ кај „Мавровка“

Читај повеќе

Вучиќ: Со Приштина сакаме суштински разговори, во септември ќе барам исполнување на договорот за ЗСО

Читај повеќе

Во Геријатриската болница уште 10 нови позитивни на COVID-19, сите асимптоматски

Читај повеќе