Sony бесплатно дели 10 видеоигри

Минатата година Sony ја започна иницијативата Play at Home (Играј дома) во која голем број бесплатни видеоигри беа дистрибуирани до корисниците на конзолата PlayStation.

Сега, иницијативата Play at Home зема замав, бидејќи Sony соопшти дека споделува дури 10 наслови бесплатно за своите корисници.

Повеќето видеоигри се големи инди остварувања, ABZU, Subnautica, The Witness, а најголемо внимание секако привлекува Horizon Zero Dawn, чиј втор дел го очекуваме ова лето.

Девет од овие бесплатни игри ќе бидат достапни од 25 март и ќе останат бесплатни до 22 април.

Што се однесува до 10-тата игра, Horizon Zero Dawn, таа ќе биде бесплатна дури на 19 април.

Комплетниот список на игри гласи вака:

Paper Beast

Thumper

The Witness

Subnautica

Rez Infinite

Enter the Gungeon

ABZU

Horizon Zero Dawn

Moss(VR)

Astro Bot Rescue Mission(VR)

Тагови
реклама

Шест знаци дека пиете премногу вода

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more

Европол: Албанија извор на дрога, транспортот оди главно по морски пат до Италија

Read more

Колку секс е навистина потребно за среќна врска?

Read more

Гејминг

Популарни PlayStation франшизи доаѓаат на мобилни уреди

Read more

Викенд занимација: Бесплатна игра од Epic Games

Read more

The Witcher 3 next-gen доаѓа во втората половина на 2021 година

Read more

Call of Duty: Mobile заработи 10 милијарди долари во 2020

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Дали ја откривме најдобрата Суперземја досега?

Читај повеќе

Што подготвуваат од Apple за овој април?

Читај повеќе
  • filter

Како изгледаше првиот Apple компјутер пред 45 години?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

AlphaDog  - кинескиот одговор на роботското куче на Boston Dynamics

Читај повеќе
  • filter

Samsung летово ќе ги покаже новите смартфони на преклоп

Читај повеќе

Што да направите доколку мобилниот ви падне во вода?

Читај повеќе

Падна одлука: Контаминираната вода од Фукушима сепак ќе заврши во океанот

Читај повеќе

Нура ал Матруши влезе во историјата како првата арапска астронаутка

Читај повеќе

Популарни PlayStation франшизи доаѓаат на мобилни уреди

Читај повеќе