Познат ли ви е неговиот лик?

Стана ѕвезда на TikTok без да изговори збор, а го следат над 60,6 милиони луѓе

Можеби не знаете како се вика, но сигурно сте виделе негова фотографија или видео на социјалните мрежи. Тој е окарактеризиран како најдоброто откритие на TikTok  бидејќи во неговите постови на ироничен начин ги коментира туторијалите.

Се вика Кабане Ламе, познат и како Каби, Сенегалец со италијанско државјанство. На TikTok го следат над 60,6 милион луѓе. Како успеа да постигне толкава популарност?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Khaby Lame (@khaby00)

Формулата е едноставна, без да изговори ниту еден збор, Каби иронично реагира на некои претерани туторијали или трикови кои покажуваат како една едноставна работа да ја направите на комплициран начин.

@khaby.lame

From Idol to Uncle it’s just a moment, This apple is for you🤣@alessandrodelpiero Da Idolo a Zio è un attimo, questa mela è per te. ##LearnFromKhabi

♬ suono originale - Khabane lame

Во објавите тој воопшто не зборува што дополнително придонесе за негов успех на социјалните мрежи. Со мимика и движења на рацете Каби покажува на едноставноста на работите и животот, коишто не треба да ги комплицираме .

Неговата порака ја разбираат луѓето низ целиот свет.

Remote video URL
Тагови
реклама

На кого Русија ќе продава нафта откако ќе настапи целосното ембарго на ЕУ?

Read more

Хороскопски знаци кои се најдобри лажговци и манипулатори

Read more

Кои грешки ги правиме додека пиеме чај, а не сме ни свесни за тоа?

Read more

Штедливо и вкусно: Пица од стар леб

Read more

Чек дис аут

Фејл компилација на неделата

Read more

15 неверојатни машини за кои не би верувале дека постојат

Read more

Поглед во напуштен ирски хотел што го „окупирала“ природата

Read more

Еротска соба и искривен под: Музејот на мамурлаците во Загреб е европска атракција

Read more
 

Магазин

Меган Маркл опишана како нарцисоиден социопат во новата книга за кралското семејство

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои се најдобри лажговци и манипулатори

Читај повеќе

Кои грешки ги правиме додека пиеме чај, а не сме ни свесни за тоа?

Читај повеќе

Направи сам: Домашно средство против комарци и муви

Читај повеќе

Четири основни причини зошто многумина глумат оргазам

Читај повеќе

Штедливо и вкусно: Пица од стар леб

Читај повеќе

Научно докажано: Ако јадете ореви ќе живеете подолго

Читај повеќе

Објавена фотографија од вечното почивалиште на кралицата Елизабета

Читај повеќе

Славни родители кои имаат милијарди, а нема да им ги остават на децата

Читај повеќе