Стигна првиот тизер трејлер за новиот Joker, обожавателите поделени

Тизер трејлерот за Joker: Folie à Deux, долгоочекуваното продолжение на Joker од 2019 година, конечно е објавен, но една работа ги подели фановите.

На Хоакин Феникс, кој го глумеше Артур Флек во новото продолжение, ќе му се придружи Лејди Гага во улогата на Харли Квин.

Нивната романса најверојатно ќе има централна улога во филмот, кој овојпат ќе биде мјузикл.

Токму информацијата дека продолжението е мјузикл разочара дел од обожавателите, додека други се одушевени.

„Го упропастија правејќи го мјузикл“, „Мјузикл? Во што се претвора овој свет?“ се само дел од коментарите на разочараните фанови.

Оние кои се пријатно изненадени исто така не ги криеја мислењата: „Токму тоа што беше потребно за оваа приказна!“, „Како подобро да се раскаже една епска љубовна приказна?“, „Лејди Гага е одличен избор!“ се коментарите на фановите на X (Twitter).

Warner Bros. ќе го објави Joker: Folie à Deux во кината на 9 октомври 2024 година – пет години по објавувањето на првиот филм.

Remote video URL
реклама

Лекар советува каков чај да пиете за намалување на крвниот притисок

Read more

Скопје за време на Прва светска војна

Read more

3 едноставни чекори како да ослабите 10 килограми

Read more

Џеј Ло затечена од новинар кој ја праша за разводот од Бен Афлек

Read more

Филм & ТВ

Џеј Ло затечена од новинар кој ја праша за разводот од Бен Афлек

Read more

Прв тизер со Лиам Хемсворт како Witcher, сите го коментираат истото

Read more

Деми Мур по 25 години се врати во Кан, публиката ѝ аплаудираше 13 минути

Read more

Полициска истрага за смртта на Метју Пери: Кој му го дал кетаминот?

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Џеј Ло затечена од новинар кој ја праша за разводот од Бен Афлек

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв тизер со Лиам Хемсворт како Witcher, сите го коментираат истото

Читај повеќе
  • filter

Деми Мур по 25 години се врати во Кан, публиката ѝ аплаудираше 13 минути

Читај повеќе

Полициска истрага за смртта на Метју Пери: Кој му го дал кетаминот?

Читај повеќе

The Rock изгледа непрепознатливо во неговата нова улога

Читај повеќе
  • play_arrow

Новинар ја изненади Ема Стоун кога ѝ се обрати со вистинското име

Читај повеќе
  • play_arrow

Филмот за Доналд Трамп разгоре контроверзии во Кан

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Кортни Кокс тврди дека Метју Пери ја посетува и по смртта: Чувствувам дека е тука

Читај повеќе