Сто и три полицајци во изолација, 14 од нив позитивни на коронавирус

Сто и три прпадници на полицијата се ставени во изолација, а 14 од нив се позитивни на COVID-19, потврдија за МИА од МВР.

Засега не се знае како дошло до нивно заразување.

Во изолација се ставени полицајци од Скопје, Тетово, но и од други градови.

реклама

Ја избричи брадата по 10 години и ја шокираше сопругата

Read more

Хороскопски знаци во кои се родени мажите со најтежок карактер

Read more

Филипче: Дел од граѓаните не се придржуваат до мерките, па и не веруваат дека вирусот постои

Read more

Светот има ново жариште – земја каде за многу луѓе физичката дистанца е невозможна

Read more

Македонија

Се подготвува протокол за отворање на аеродромите и граничните премини

Read more

Проценка за нова вонредна состојба, очекувања за дијалог и исход за датум на избори

Read more
dozdd.jpg

Променливо облачно со локални врнежи од дожд и ветер

Read more

Во средината на јуни би требало безбедно да ги пуштиме децата во градинките

Read more

Вести

Трамп сака да ги повлече сите војници од Авганистан

Читај повеќе

Се подготвува протокол за отворање на аеродромите и граничните премини

Читај повеќе

Проценка за нова вонредна состојба, очекувања за дијалог и исход за датум на избори

Читај повеќе
dozdd.jpg

Променливо облачно со локални врнежи од дожд и ветер

Читај повеќе

Во средината на јуни би требало безбедно да ги пуштиме децата во градинките

Читај повеќе

Спасовски: Неопходни се брзи избори за обезбедување стабилни институции

Читај повеќе

Најмногу овошје се консумира на Медитеранот, најмалку во Централна Европа

Читај повеќе
  • play_arrow

Од утре нема полициски час, од четврток отворање на угостителските објекти

Читај повеќе

Дневен преглед за состојбата со COVID-19 во светот

Читај повеќе