Б12

Пет малку познати симптоми на недостаток на витамин Б12

Една од најважните хранливи материи е витаминот Б12, кој на луѓето им е потребен за нормално функционирање.
Read more

Шест знаци дека ви недостасува витамин Б12

Екстремниот умор е само еден од симптомите што може да се појават со недостаток на витамин Б12, според д-р Џастин Батлер.
Read more

Кои промени на јазикот предупредуваат дека ви недостига важен витамин?

Витаминот Б12 е есенцијален нутриент кој природно не се произведува во телото, туку мора да се внесе преку храна или додатоци во исхраната.
Read more
реклама

Нови шокантни детали од Ковачки: Безбеден град го лоцирал возилото со кое била киднапирана Вања во Маџари и кај хотелот Палас

Read more

Потпишан најголемиот договор во историјата на американскиот спорт

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

Путин: Западот никогаш нема да успее да ја ослаби и уништи Русија

Read more