ФИФА

Ново правило во фудбалот: Се воведува портокалов картон, ќе го покажува четвртиот судија

Меѓународниот борд на фудбалски асоцијации (ИФАБ) потврди дека покрај црвените и жолтите картони, најверојатно наскоро во фудбалот ќе дојдат и портокаловите картони кои носат привремена суспензија.
Read more

ФИФА отвори истрага за скандалот што го тресе Светското првенство за жени

Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) покрена истрага по обвинувањата за сексуална злоупотреба во репрезентацијата на Замбија за време на Светското првенство за жени што се одржа во Австралија и Нов Зеланд.
Read more

Ова е последен Мундијал со извлекување групи: Следува револуција

Почнувајќи од следното Светско првенство на ФИФА, кое ќе се одржи во Мексико, САД и Канада во 2026 година, ФИФА планира да воведе пенали во случај натпреварите во групата да завршат нерешено.
Read more
реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Земјотрес во Скопје

Read more

По 14 години изградба Путин го отвори автопатот меѓу Москва и Санкт Петербург

Read more