iPhone

Тројанецот GoldDigger сега е опасен и за iPhone

Уредите на Apple се под нова безбедносна закана, според компанијата за сајбер безбедност Group-IB.
Read more

iPhone повеќе не е број еден на најголемиот пазар на телефони

Canalys го објави својот најнов извештај за испораките на паметни телефони во Кина во вториот квартал.
Read more

Моделите iPhone 15 Pro ќе имаат титаниум, понапредни екрани и уште повисока цена

Останува уште нешто повеќе од еден месец до претставувањето на серијата iPhone 15, а познат аналитичар сега потврди некои гласини кои кружеа.
Read more

Основните iPhone 14 модели нема да имаат најјака стапка на освежување на екранот

Корисниците кои очекуваа да видат ProMotion дисплеј од 120 Hz на основните iPhone 14модели најверојатно ќе бидат разочарани.
Read more
реклама

Лекар советува каков чај да пиете за намалување на крвниот притисок

Read more

Скопје за време на Прва светска војна

Read more

3 едноставни чекори како да ослабите 10 килограми

Read more

Џеј Ло затечена од новинар кој ја праша за разводот од Бен Афлек

Read more