кондоми

Како правилно се чува кондом: Оштетувањето невидливо со голо око може да доведе до бременост

Кондомите се ефикасна форма на контрацепција која може да спречи многу чести сексуално преносливи инфекции (СПИ). Важно е да се грижите за тоа како ги чувате кондомите за да се заштитите.
Read more

Корисни домаќински трикови со кондоми

Кондомите се знае за што се наменети, но не значи дека не може да им се најде и друга корисна употреба. Еве повеќе корисни трикови со кондоми:
Read more

Дали кондомот влијае на времетраењето на односот?

Понекогаш се чини дека сексуалниот однос е завршен пред да започне, а понекогаш трае вечно.
Read more

Макрон најави бесплатни кондоми за младите

Read more

Најголемиот германски произведувач на кондоми банкротира поради Русите

Еден од најголемите произведувачи на кондоми, CPR отиде во стечај откако ескалираа проблемите со наплата на нивните производи во Русија.
Read more
реклама

Три најдобри протеини за здравo срце

Read more

Неделен хороскоп од 15 до 21 јули според руски астролог

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Се огласи Меланија Трамп: Монструм!

Read more