коронавирус

Шпанија од денеска го третира коронавирусот како грип

Шпанија од денеска ја третира инфекцијата со коронавирус речиси како нормална болест, слична на грип.
Read more

Руски научник тврди: Омикрон може да стави крај на пандемијата

Новиот мутиран сој на COVID-19 создаде дополнителен страв поради одбивањето вакцинација, откажа летови, затвори земји, а ја испрати берзата во драстичен пад.
Read more

394 нови случаи на коронавирус за 24 часа во БиХ

Епидемиолошката ситуација во БиХ се влошува – во последниот извештај се регистрирани 394 нови случаи на COVID-19.
Read more
реклама

Иран заплени два грчки танкери како одговор на американската акција

Read more

Најпознатата руска манекенка во провокативно издание прошета во Кан

Read more

Порошенко ставен на „црната листа“, се обиде да ја напушти Украина

Read more

Три начини како може да се заразите со мајмунски сипаници

Read more