коронавирус

Северна Македонија во третиот степен на препорака за патување на Стејт Департментот

Вашингтон, 7 август 2020 (МИА) – Американскиот Стејт департмент синоќа го укина четвртиот степен на препорака за патување во странство за најголем број земји, кое е највисоко предупредување до американските државјани да се воздржат од сека
Read more
play_arrow

СЗО препорача да се носи маска, но потребно е да биде трислојна за да ве штити од COVID-19

Светската здравствена организација (СЗО) на вчерашната редовна прес-конференција препорача да се носат маски како еден од начините за заштита од COVID-19.
Read more
реклама

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Го зголемува ризикот од инфекција: Кој е најлошиот избор на заштитна маска?

Read more

Најнезаборавните пенали во поновата фудбалска историја

Read more

Какви порно филмови сака секој хороскопски знак?

Read more