летни трансфери 2024

Торино повторно го сака Барди

Турските медиуми јавуваат дека македонскиот репрезентативец Енис Барди е мета на калчолигашот Торино.
Read more

Де Брујне: Сопругата сака егзотични дестинации, а јас можам да заработам повеќе од било кога

Кевин Де Брујне, еден од клучните фудбалери на Манчестер Сити, се подготвува да го напушти клубот.
Read more

Најдобриот голман во Серија А се сели во Јуве

Јувентус наскоро ќе ја официјализира соработката со голманот Микеле Ди Грегорио.
Read more

Артета ја пронајде деветката во Бундеслигата

Во последните недели се шпекулираше дека Милан е блиску до доведување на словенечкиот напаѓач Бенјамин Шешко од Лајпциг, но ситуацијата значително се промени.
Read more

Несигурност во Интер: Нуди 8, а Лаутаро бара 12 милиони евра плата

Интер го освои Скудетото доминирајќи како никој друг во Серија А. Лаутаро Мартинес безмилосно ги тресеше мрежите, беше прв стрелец во лигата со 24 гола, а на сите 44 натпревари погоди 27 пати.
Read more

Мбапе конечно објасни: Останав во ПСЖ поради Мундијалот, сега одам понатаму

Килјан Мбапе се прости од Пари Сен-Жермен со двојната круна во Франција.
Read more

Романо: Димитриевски потпиша за Валенсија

Експертот за трансфери денеска откри дека македонската единица летово ќе има нов клуб, и тоа славната Валенсија.
Read more

Еден од клучните играчи го напушта Баер Леверкузен

Шампионот на Германија успеа да го задржи тренерот Шаби Алонсо, вундеркиндот Флориан Вирц, но по сѐ изгледа ќе остане без еден од клучените играчи.
Read more
play_arrow

Тиаго Силва потпиша за Флуминенсе, доаѓа во јули

Тиаго Силва има 39 години, но и понатаму е најдобриот дефанзивец на Челси.
Read more

Кој ќе го замени Жиру во Милан?

Милан во сезоната 2024/2025 влегува со нов тренер и нов напаѓач.
Read more

Sport Italia: Се подготвуваат револуционерни промени во Наполи

Наполи минатата сезона ја освои Серија А. Тоа беше трета титула во клупската историја и прва од 1990 година. Сезоната по освојувањето на титулата е вистински кошмар за „Партенопеите“. Во финишот на сезоната, Наполи се наоѓа на 8.
Read more

Кјеза: Заминувам ако Алегри остане тренер

Федерико Кјеза (26) е подготвен да го напушти Јувентус. La Gazzetta dello Sport дури тврди дека италијанскиот репрезентативец им поставил ултиматум на клупските челници.
Read more