Ники Хејли

По дебаклот на Супер вторникот: Ники Хејли се повлекува од трката за претседателски кандидат

Републиканската кандидатка Ники Хејли се повлекува од претседателската трка.
Read more

Хејли: Трамп е стар, збунет и премногу склон кон изливи на гнев

Ники Хејли, кандидатката на републиканските избори за номинација на претседателските избори во САД, проговори за Доналд Трамп.
Read more

Анкетата на CNN лоша за Бајден: Ги губи изборите и во двете можни сценарија?

Во анкетата објавена од CNN, поранешниот претседател Доналд Трамп води пред актуелниот шеф на државата Џо Бајден.
Read more

Моќен милијардер ја поддржа главната соперничка на Трамп за изборите

Моќната донаторска база која финансира конзервативни цели повеќе од две децении вели дека ја поддржува претседателската кандидатура на Ники Хејли за 2024 година.
Read more
реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Земјотрес во Скопје

Read more

По 14 години изградба Путин го отвори автопатот меѓу Москва и Санкт Петербург

Read more