ново лого

ФИФА го откри логото за СП 2026: Во Paint ли е правено?

Светската куќа на фудбалот денеска го претстави официјалното лого за Мундијалот 2026 и предизвика лавина незадоволство ширум интернетот поради логото кое личи како воопшто труд да не е вложено во неговата изработка.
Read more
play_arrow

Pepsi има ново лого направено според сеќавањата на луѓето

Pepsi во вторникот го претстави новото лого и бренд што ќе се појави во Северна Америка оваа есен и глобално следната година.
Read more
play_arrow

Аѕурите се ребрендираа: Италија доби ново лого

Фудбалската репрезентација на актуелниот европски шампион Италија во иднина ќе ја гледаме со ново лого на дресовите, само пет години откако го воведоа логото кое досега го користеа.
Read more
filter

Audi користи нов дизајн за своето лого

Дигиталната ера ги инспирираше производителите на автомобили да ги редизајнираат своите логоа во текот на изминатите неколку години, а меѓу нив сега е и Audi.
Read more
filter

Зошто Мексико го промени фудбалскиот амблем?

После долги години Мексиканската фудбалска федерација претстави ново лого, многу поразлично од досегашните.
Read more
реклама

Направете брз тест со ладна вода и дознајте дали имате здраво срце

Read more

Неделен хороскоп од 29 мај до 4 јуни: Што ви предвидуваат ѕвездите?

Read more

Сирена – секс поза што прави чуда за мажите со мал пенис

Read more

По три месеци - ниту трага, ниту глас од внукот на Љубе Бошкоски

Read more