PlayStation

PlayStation 5 добива нови функции – што сè ќе биде возможно?

Денеска се тестира нова верзија на фирмверот за PlayStation 5, со поддршка за Dolby Atmos и SSD со поголем капацитет.
Read more

Што може да направи Xbox Series X, а PlayStation 5 не може?

Долго време се води дебата за тоа дали Xbox Series X е подобра конзола од Sony PlayStation 5.
Read more

Microsoft вети - Call of Duty за PlayStation не оди никаде

Ако бевте загрижени за иднината на франшизата Call of Duty, бидете спокојни, таа останува на платформата PlayStation.
Read more

Популарни PlayStation франшизи доаѓаат на мобилни уреди

Sony не направи многу со PlayStation франшизите, ако не ја сметаме играта Uncharted: Fortune Hunter, но тоа би можело да се смени наскоро.
Read more
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Финансиски хороскоп од 15 до 21 јули

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more