Рома

Дибала: Последните години во Јуве беа тешки, ми требаше промена

Играчот кој го размрда трансфер пазарот на Чизмата летоска проговори за проблемите што ги имал во Јувентус и зошто инсистирал на заминување. Воедно, откри и како е да се работи под палката на Мурињо.
Read more
play_arrow

Европски трофеј за Рома по 61 година, историски успех за Мурињо

Рома го победи Фејнорд со 1:0 во финалето на првата сезона од Европа конференциската лига на УЕФА.
Read more
реклама

Приватните превозници во петок ќе го блокираат Скопје со 200 автобуси

Read more

Пет застрашувачки пророштва на Баба Ванѓа за 2023 година

Read more

Дали беше паметно да оживееме древни вируси од сибирскиот вечен мраз?

Read more

Како киселата зелка го чува имунитетот?

Read more