сексуално образование

Што посакувам да ме научеа по Сексуално oбразование во средно?

Дебатата е многу актуелна - дали да се воведе сеопфатно сексуално образование во училиштата? Од која возраст да се почне?
Read more

ХЕРА до изборните кандидати: Имањето погрешни информации е подеднакво опасно како и немањето информации

Скопје, 5 јули 2020 (МИА) – Асоцијацијата за здравствена едукација и истражување – ХЕРА апелира до сите кандидати и кандидатки од политичките партии, како и до сите чинители кои се влучени во кампањите за предвремените парламентарни избори
Read more
реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Зошто има сè поголем број случаи на рак на пенис низ светот?

Read more

Кога Данела ќе плива во Вардар?

Read more