Скопско астрономско друштво

Величествена глетка: Јупитер и Сатурн најблиску еден до друг

Ноќното небо синоќа беше сцена на која се одигра средба што се немаше случено речиси 400 години.
Read more
play_arrow

Неповторливо тајмлапс видео од кометата Неовајс над Скопје

Кометата Неовајс, најсветлата комета видлива од северната хемисфера последниве 25 години, влезе во орбитата на Меркур во почетокот на јули.
Read more
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Финансиски хороскоп од 15 до 21 јули

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more