стјуардеса

Ирска стјуардеса во Дубаи обвинета за консумација на алкохол: Ѝ го уништиле пасошот

Против ирската стјуардеса Тори Тови во Обединетите Арапски Емирати поднесени се повеќе кривични пријави, меѓу кои и „обид за самоубиство“ и „консумација на алкохол“. Како што јавува BBC, властите во Емиратите ѝ го уништиле пасошот.
Read more
play_arrow

Зошто никогаш не треба да заспиете пред да полета авионот?

Ако сакате да знаете како функционира нешто во авион, прашајте стјуардеса. Тие доволно долго летаат за да ги знаат сите трикови и совети кои го олеснуваат ова искуство.
Read more

Стјуардеса ги откри најдобрите места за деца и зошто родителите со бебе не треба да летаат ноќе

Планирањето на одмор со мали деца може да биде многу предизвикувачко, особено ако планирате да патувате со авион. Сепак, времето од денот и седиштата што ги резервирате може да направат голема разлика.
Read more
play_arrow

Зошто при полетување и слетување стјуардесите седат на дланките?

Стјуардесата Хени Лим им откри на своите следбеници на социјалните мрежи зошто стјуардесите седат на дланки за време на полетувањето и слетувањето.
Read more
play_arrow

Совет од искусна стјуардеса: Зошто на пат треба да носите самолеплива лента?

Американската стјуардеса Сиси (51), која споделува совети за летање и патување на нејзиниот профил на TikTok, сега сподели видео каде што открива зошто треба да понесете самолеплива лента на вашето следно патување.
Read more

Зошто стјуардесите носат марама околу вратот?

Униформите за стјуардесите обично вклучуваат марами околу вратот, но овој моден детаљ не е само за естетика. Има причина зошто стјуардесите околу вратот носат марама.
Read more

Стјуардеса открива кои се најдобрите, а кои најлошите седишта во авионот

Откако работеше како стјуардеса со децении, Бет Виндзор ги откри добрите и лошите седишта во авионот.
Read more

Канаѓанец фатил стјуардеса за задникот, доби шест месеци затвор

Канаѓанец е осуден на шест месеци затвор затоа што фатил стјуардеса за задникот на лет од Мексико до Мајами, јавува NBC News.
Read more
реклама

Три најдобри протеини за здравo срце

Read more

ФБИ откри детали за атентаторот на Доналд Трамп: Многу го матретирале

Read more

Симптом на рак кој не треба да го игнорираме

Read more

Неделен хороскоп од 15 до 21 јули според руски астролог

Read more