Тупак Шакур

Човекот обвинет за убиството на Тупак Шакур за прв пат се појави на суд

Двејн „Кеф Д“ Дејвис, поранешниот водач на банда обвинет за убиство на познатиот рапер Тупак Шакур во 1996 година, за прв пат се појави пред судот во Лас Вегас.
Read more

Потврден претрес во врска со убиството на Тупак од 1996 година

Полицијата во Невада потврди дека издала налог за претрес оваа недела во врска со нерасчистеното убиство на раперот Тупак Шакур.
Read more
реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Зошто има сè поголем број случаи на рак на пенис низ светот?

Read more

Кога Данела ќе плива во Вардар?

Read more