зоран милески кичеец

Зоран Милески – Кичеец се пријави во затворот во Струга

Зоран Милески – Кичеец денеска влезе во Казнено поправниот дом (КПД) Струга за отслужување на правосилната затворска казна од три години на која е осуден во случајот „Рекет“.
Read more

Зоран Милески – Кичеец сè уште не се пријавил во КПУ Затвор „Скопје“

Зоран Милески – Кичеец сè уште не се пријавил во КПУ Затвор „Скопје“, на издржување казна затвор од три години за случајот „Рекет“, информира за МИА директорот на затворот Есад Рахиќ.
Read more

Мицкоски тврди дека разговорот меѓу него и Милески е монтиран

Христијан Мицковски тврди дека разговорот меѓу него и и Зоран Милески – Кичеец, што денеска беше објавен на YouTube, е монтиран за потребите на СДСМ.
Read more

Објавени аудиснимки од разговори меѓу Мицкоски и Кичеец

Скопје, 8 мај 2020 (МИА) – На YouTube се појавија четири аудио снимки од разговори на кои се слушаат гласови кои наликуваат на оние на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на третообвинетиот во случајот „Рекет“, Зоран Милески Кичеец
Read more
реклама

Google блокираше 164 опасни апликации: Веднаш избришете ги од телефонот

Read more

Запознајте го Гонсало Салгадо, телохранителот на Кристијано Роналдо

Read more

Британски специјалци тренираат за напад од вонземјани

Read more

Погледнете како руска олимписка шампионка го одбележа Водици

Read more