Telekom Electronic Beats пикник во парк за совршен крај на летото

Познатата европска програма за музика и животен стил Telekom Electronic Beats месецов повторно пристигнува во нашата земја, овој пат во форма на целодневен пикник кој ќе се одржи на 21 септември во Градскиот парк. Последниот викенд од летото ќе биде одбележан со целодневна забава со почеток од 11:00 часот.

Францускиот артист Llorca (Art of Music) ќе има свој сет на зајдисонце (почеток 18:00 часот), а музичката програма ќе биде збогатена и со сет на американскиот диџеј Jus-Ed (почеток 22:00 часот). Покрај овие двајца изведувачи, тука е и локалната поддршка составена од добро познатите имиња: Алек Солтиров, Роботек, Mileskaya, Скопски Грув Dj’s, Чваре и многу други.

Иако Telekom Electronic Beats почна како движење главно фокусирано на приближување на современата електронска музика до нејзините вистински љубители, со текот на годините еволуираше и прерасна во животен стил, кој опфаќа содржини од повеќе области, како технологија, мода, дизајн и уметност.

На настанот со свои уметнички рачни изработки ќе се претстават Ammar Kachar, Harteeya, Panooramixx и Embroidery Monday, дизајнерска облека ќе изложат креативците од [0.10] error of harmony, додека АмстерДама и Underground Shop ќе донесат винтиџ second hand облека. Како дел од програмата е предвидена и уметничка инсталација на ликовниот уметник Александар Зафировски, наречена „Connecting“, која ќе биде реализирана на самото езерце. Целодневната програма ќе биде заокружена со гледање на музички документарни филмови на Electronic Beats.

Секако, ниту еден пикник не смее да помине без вкусна храна, а исклучок нема да биде ниту Telekom Electronic Beats Picnic. Во Градскиот парк ќе има превкусна храна од Cosy bar, BKW, како и кујните на Fat Kitchen заедно со Fat Cacko.

Уште од 2017 година, македонската публика ја има можноста да биде дел од глобалното движење на Telekom Electronic Beats и да ужива во звуците на современата електронска музика, но и да биде во чекор со урбаниот европски животен стил. Скопје станува нова дестинација и своевиден дом на уникатни музички и животни приказни, благодарение на Македонски Телеком.

Повеќе на:

www.electronicbeats.mk

www.facebook.com/electronicbeats.mk

www.instagram.com/electronicbeats.mk/

*Промотивен текст.

реклама

Познато од кои делови на Скопје се денешните новозаразени

Read more

Филипче: Се координираме со соседите за отворање на границите, најверојатно нема да се бараат тестови

Read more

SpaceX и НАСА лансираат астронаути во вселената, следете во живо

Read more

Секси среда

Read more

Живот

Се роди првата коала по страшните пожари во Австралија

Read more

Десетте најсреќни земји во светот во 2020

Read more

Секс во време на корона: Борделите со препораки за пози со помал ризик од зараза

Read more

Тетовчанката Мелиса го победи COVID-19: Не знае како се зарази, но не дозволи да го пренесе вирусот на некој друг

Read more

Магазин

Се роди првата коала по страшните пожари во Австралија

Читај повеќе
  • play_arrow

Полнење гориво 6.000 метри на небото

Читај повеќе

Десетте најсреќни земји во светот во 2020

Читај повеќе
  • play_arrow

Роботи во Јужна Кореја прават и служат пијалаци на гостите

Читај повеќе

Која храна не треба да се јаде по истекот на рокот?

Читај повеќе
  • play_arrow

Њујорчани, претеравте!

Читај повеќе

Совршена орео торта од 4 состојки

Читај повеќе

Секс во време на корона: Борделите со препораки за пози со помал ризик од зараза

Читај повеќе
  • play_arrow

Лесни вежби за истегнување на телото

Читај повеќе