Хроника

Тетовец му се заканувал на внукот со секира

15. декември 2019 - 16:39 | МИА

Ноќеска, половина час после полноќ во Тетово од полициски службеници бил лишен од слобода И.И.(62) од Тетово.

И.И. бил лишен од слобода откако на 14 декември 2019 во 23:10 часот, А.И. од Тетово пријавил дека во неговата куќа на ул.„Јане Сандански“ дошол неговиот чичко И.И со секира упатувајќи му закани по неговиот живот.

При обид да биде легитимиран од полициски службеници истиот одбивал и ги омаловажувал полициските службеници.

За настанот е известен јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коментирај