Топ 10 видеоигри за ова лето

Составивме листа со најдобрите 10 игри кои мора да ги пробате ова лето. Дел од нив се достапни, а некои допрва ќе излезат.

1. F1 2020
Remote video URL
2. Death Stranding

Невообичаената авантура ова лето ќе биде достапна и за PC платформата.

Remote video URL
3.Hunting Simulator 2

Студиото Neopica реши да лиценцира голем број локации, вклучија животни, ново оружје и многу забава.

Remote video URL
4. Ghost of Tsushima

Последната голема ексклузива на Sony од 17 јули е достапна за корисниците на Playstation 4 конзолата.

Remote video URL
5. Grounded – 28 јули:PC, Xbox One
Remote video URL

Најновата игра на студиото Obsidian Entertainment пристигнува за 8 дена. Станува збор за авантурата наречена Grounded во која играчите ќе бидат тинејџери кои поради некоја причина имаат големина како инсекти.

6. Destroy All Humans! Remake

Оваа игра пристигнува на 28 јули, а ќе биде достапна за PC, PS4 Xbox One.

Remote video URL
7. Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning

Со нетрпение ја очекуваме оваа игра која пристигнува на 18 август и ќе биде достапна за PC, PS4 Xbox One.

Remote video URL
8. Mafia: Definitive Edition - 28 август:PC, PS4, Xbox one

Познатата игра го добива своjот заслужен римејк.

Remote video URL
9. Project Cars 3 пристигнува на 28 aвгуст

Во видеото се гледа врвната продукција и тркачките автомобили за кои сонуваат сите љубители на автомобили.

Remote video URL
10. Wasteland 3

Премиера: 28 aвгуст

Remote video URL
реклама

Гејминг

Чао FarmVille: Омилената Facebook игра заминува во историјата

Read more

Најдобрите бесплатни iOS и Android игри од септември 2020

Read more

Топ 10 најдобри игри за октомври 2020

Read more

Видеоиграта „Football Manager“ пристигнува во ноември: На кои конзоли ќе биде достапна?

Read more

Гик

  • play_arrow

Како да снимате подолги видеа на Instagram Reels?

Читај повеќе

Децата имаат 44 отсто помали шанси да се заразат со COVID-19

Читај повеќе
  • filter

Откриени детали за новите Xiaomi Mi 10T и Mi 10T Pro

Читај повеќе

Чао FarmVille: Омилената Facebook игра заминува во историјата

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобрите бесплатни iOS и Android игри од септември 2020

Читај повеќе
  • play_arrow

Apple направи заштитни маски за вработените

Читај повеќе
  • play_arrow

Крај Токио се исправи огромниот робот RX-78-2 Gundam

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најдобри игри за октомври 2020

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да ја поставите Gmail за примарна апликација на iOS 14?

Читај повеќе