Топ 15 најстрашни туристички атракции

Туризмот е витален дел од многу светски економии. Се смета дека дури 1,3 милијарди луѓе патуваат на меѓународно ниво годишно за рекреативни цели. Се разбира, тоа е високо конкурентна индустрија, со градови и земји кои се фокусираат не само на историските споменици за да привлечат посетители, туку и го поттикнуваат развојот на нови дестинации за да им дадат предност пред другите места. Нудејќи широк спектар на различни искуства, некои од најпопуларните се оние кои ве туркаат да ги тестирате вашите граници, понекогаш пркосејќи им на опасностите, па дури и смртта. Ова се 15-те најстрашни туристички атракции.

реклама

Чек дис аут

Скопје за време на Прва светска војна

Read more

Претставена првата подводна вендинг машина за слатки, валутата е забава

Read more

Колумбија го бара „светиот грал“: Праќа експедиција до потонат брод со богатство

Read more

Аналитичарка на соништа открива што значи кога постојано сонуваме една иста личност

Read more

Нови видеа

play_arrow

Скопје за време на Прва светска војна

Read more
play_arrow

7 најдобри фудбалски сезони на сите времиња

Read more
play_arrow

15 најмистериозни подводни аномалии

Read more
play_arrow

Топ 15 најстрашни туристички атракции

Read more
play_arrow

Топ 20 мегапроекти што ќе бидат завршени во 2024 година

Read more
play_arrow

Каде најчесто грешиме со јадењето протеини?

Read more
play_arrow

Подемот и падот на првиот вегански фудбалски клуб

Read more
play_arrow

Топ 15 најморничави напуштени градови

Read more
play_arrow

Кружен ток не е за секој

Read more
play_arrow

15 најмистериозни езера во светот

Read more
play_arrow

30-минутни интензивни вежби за совршени нозе

Read more
play_arrow

Балканско-Кавкаска песна на Евровизија

Read more