Трејлерот за третата сезона на „The Crown“ ја открива новата актерска екипа

Помалку од еден месец до премиерата на третата сезона на популарната серија „The Crown“, стриминг платформата Netflix го објави официјалниот трејлер.

Во позадина на двоминутниот трејлер оди кавер верзија на „The Times They Are A-Changing“ на Боб Дилан, а публиката се запознава со новите членови на актерската екипа за новата политичка клима во Велика Британија.

Веќе знаевме дека оскаровката Оливија Колман ќе ја замени Клер Фој во улогата на кралицата Елизабета Втора, но сега имаме подобра претстава како ќе изгледа тоа.

Во трејлерот ја гледаме и Хелена Бонам Картер во улогата на принцезата Маргарет и за прв пат можеме да ја видиме Емералд Фенел како Камила Паркер Боулс, како и Џош О’Конор во улогата на принцот Чарлс.

Новата сезона носи и политички промени – дејството се случува меѓу 1964 и 1977 година. Очекувајте драма од Студената војна, битлсманија и моментот кога Англија го освои Светското првенство во фудбал во 1966 година.

Новата сезона почнува на 17 ноември.

реклама

10 вежби за слабеење кои секој може да ги прави дома

Read more

Сенатот го поддржа Трамп: Едногласно гласаше за забрана на TikTok

Read more

КОВИД умор: Дали и вам ви е смачено од пандемијата?

Read more

200 нови случаи на коронавирус од 1.828 тестирања

Read more

Филм & ТВ

„Пријателите“ сепак нема да се соберат повторно

Read more

Во подготовка четврти и петти дел на „John Wick“

Read more

Куклата Попи од „Trolls“ повлечена од пазарот поради непристоен дизајн

Read more

Фотошоп магија: Холивудските ѕвезди позираат со нивните најпознати ликови

Read more

Сцена

„Пријателите“ сепак нема да се соберат повторно

Читај повеќе

Во подготовка четврти и петти дел на „John Wick“

Читај повеќе
  • play_arrow

Куклата Попи од „Trolls“ повлечена од пазарот поради непристоен дизајн

Читај повеќе
  • filter

Фотошоп магија: Холивудските ѕвезди позираат со нивните најпознати ликови

Читај повеќе
  • play_arrow

„Mayhem“ го одложи настапот во Скопје за 2021 година

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • filter

Ева Лонгорија има 45 години и изгледа неверојатно

Читај повеќе
  • play_arrow

Руски рапер пронајден исечен на парчиња во замрзнувач

Читај повеќе

Наја Ривера се удавила за неколку минути, покажа официјалниот извештај

Читај повеќе