Три секс пози кои машките со закон би ги забраниле

Сигурно не постои машко кое ќе ви признае дека не ги сака овие три пози во сексот, но само поради тоа што не сака да разочара и да го загуби својот мачо имиџ. Но, доколку одлуката е на нив, овие пози би ги забраниле со закон.

Секс во када

На многу мажи сексот во када им е крајно непријатен. За почеток, тесно е, тврдо и лизгаво, но не таму каде што треба, бидејќи водата не е баш добар лубрикант.

Ако се нурнете премногу, ќе се удавите, а ако „тој“ е превисоко, работите нема да одат баш како што треба. Туш кабина? Речиси исто, освен што можете и да полетате низ стаклото.

Стоечки

Оваа поза најмногу ја обожаваат љубителите на филмовите. Кога филмот сака да прикаже најстраствен секс, тој обавезно е на ѕид.

Тука машките треба да ја држат тежината на партнеротката со силата на нивните мускули, а како што одминува времето тоа станува сè потешко.

Лажичка

Можеби жените ќе се изненадат, а можеби и ќе им биде тешко да поверуваат, бидејќи оваа поза често им е многу драга токму поради нежноста што ја носи. Но, мажите се малку помалку сентиментални кон неа и не им се допаѓа на сите. Имено, знаеме дека мажите се визуелни типови и дека уживаат да ја гледаат својата партнерка (а и сопствениот перформанс), а во оваа поза навистина не можете да видите сѐ што треба.

Тагови
реклама

Љубов и секс

Зошто мажот не се одлучува на брак, иако е заљубен?

Read more

Љубовен хороскоп за јуни: Биковите пред брак, Јарците се навраќаат на стара љубов

Read more

Секси игри: Што е фетиш и кој е твојот?

Read more

Сирена – секс поза што прави чуда за мажите со мал пенис

Read more
 

Магазин

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Читај повеќе

Докопан во сос од бело вино и сенф

Читај повеќе

Правна држава е ова

Читај повеќе

Мечка влегла во пекара, ги исплашила вработените и изела 60 колачи

Читај повеќе

Шненокле - едноставен десерт со 5 состојки што ги имате дома

Читај повеќе

Соборен интересен рекорд: Flight Radar објави колку авиони имало на небото во еден ден

Читај повеќе
  • play_arrow

Некој меѓу нас не е наш...

Читај повеќе

Зошто мажот не се одлучува на брак, иако е заљубен?

Читај повеќе

Секое лето различен цвет: Трик за хортензиите магично да менуваат боја

Читај повеќе