Трудница го спаси сопругот од напад на ајкула

Бремена жена го спаси својот сопруг од напад на ајкула во Флорида Киз, несебично скокнувајќи во морето кога видела дека е нападнат.

Според полицискиот извештај, Ендру Чарлс Еди (30) тргнал на нуркање кај гребенот Сомбреро и само што влегол во водата го нападнала ајкулата и го гризнала, објави BBC. Неговата сопруга Марго Дјук Еди ги видела перките на ајкулата и крв во водата и веднаш без колебање скокнала во водата и нурнала длабоко.

Откако го извлекла сопругот на сигурно, останатите членови на семејството викнале Брза помош и Ендру бил префрлен со хеликоптер во болница во Мајами поради тешките повреди на рамото.

Тој бил во критична состојба кога Брзата помош стигнала до него.

Ендру и Марго се од Џорџија и биле на летување со семејството во Флорида. Сите биле на прошетка со приватен брод кога се случил инцидентот. Во извештајот стои дека Марго е бремена, но не и во кој месец од бременоста е.

Подоцна истиот ден биле регистрирани пријави дека била видена ајкула долга од 2 до 3 метри во истиот реон.

Флорида има најголем број на случаи на напади на ајкула во светот – само лани биле пријавени 21 случај.

Тагови
реклама

Измерени повеќе од 15.000 пениси: Кој е златниот просек?

Read more

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Седум предмети преку кои е најголема шансата да се заразите со корона

Read more

Катапулт поза: Повеќекратен оргазам за неа, дрска игра за него

Read more

Чек дис аут

Како изгледа кивањето во забавена снимка?

Read more

Вистинско пријателство: На грб ја носел неподвижната другарка до врвот на Олимп

Read more

Еднонога патка учи повторно да оди

Read more

Ова е Адам - кучето кое е алергично на луѓе

Read more

Магазин

Обожавате хорор филмови? Веројатно подобро се справувате со пандемијата

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа кивањето во забавена снимка?

Читај повеќе

Ана Винтур се разведува по 16 години брак

Читај повеќе

Седум предмети преку кои е најголема шансата да се заразите со корона

Читај повеќе

Осум лаги за сексот што важат само во порно филмови

Читај повеќе

Нов експеримент: Оние маски кои најчесто ги носиме, најмалку штитат

Читај повеќе

Коронавирусот може да преживее на кожата до девет часа

Читај повеќе
  • filter

Вистинско пријателство: На грб ја носел неподвижната другарка до врвот на Олимп

Читај повеќе

Зелени тестенини со печурки и свински врат

Читај повеќе