Тушт - го корнеме и газиме, а е бесплатна храна и лек

Растението кое често се смета за плевел е всушност бесплатна храна и неверојатен природен лек. Затоа излезете надвор и видете што се крие во вашиот двор, а ништо чудно да ви расте и на тераса во саксиите со цвеќиња.

Тушт (Portulaca oleracea) е едногодишно, но многу упорен пиреј кој штом ќе се насели во нашата градина или двор, тешко се отстранува (најчесто се крие под доматите - прво побарајте го таму).

Се користел во древниот Египет и древна Хелада, се одгледува во Кина и Индија повеќе од милениум, Французите од него прават различни традиционални јадења и супи... Ние Македонците сме единствените кои го газиме, го корнеме и го фрламе како плевел. Грците, на пример, го додаваат во препознатливата грчка салата.

Туштот ќе го препознаете по месестите сочни лисја и жолтите цветови. Неговата репутација како обичен плевел произлегува од фактот што расте во различни услови, од плодно градинарско ѓубриво до неплодни закрпи и карпи. Отпорот на ова растение се рефлектира во тоа што неговите семиња можат да преживеат во почвата до 40 години. Туштот потекнува од Персија и Индија, но денес расте низ целиот свет. Постојат докази кои потврдуваат дека може да се користи за лекување на различни здравствени проблеми.

Истражувачите откриле дека туштот содржи повеќе антиоксиданси од спанаќот и дека концентрацијата на омега 3 масни киселини е поголема од количината што се наоѓа во некои рибини масла. Во полза на ова растение делува и фактот што е погоден за вегетаријанци и вегани.

1. Има шест пати повеќе витамин Е од спанаќот.
2. Има седум пати повеќе бета-каротин од морковот.
3. Има 25 мг витамин Ц (20% од препорачаната дневна доза), магнезиум, калциум, железо, витамин Б2, калиум, фосфор и манган.

Антиоксидансите го подобруваат општото здравје и го зајакнуваат имунитетот. Тие се сметаат за главни помагачи кај срцевите заболувања, артериосклероза, рак, губење на меморијата и губење на видот поврзано со возраста.

Омега-3 масните киселини го намалуваат ризикот од ревматоиден артритис, Алцхајмерова болест и деменција, астма, срцеви заболувања и депресија.

Туштот е богат со витамин А, кој спречува одредени видови на рак и го подобрува видот. 100 гр тушт обезбедува 44% од препорачаниот дневен внес на витамин А. Исто така е богат со витамин Ц и Б витамини, вклучувајќи рибофлавин, пиридоксин и ниацин, каротеноиди и трагови од минерали како што се железо, магнезиум и калциум.

Дејствува на подигање на имунитетот, ја подобрува работата и зајакнувањето на срцето и крвните садови и делува многу благо против нервоза и стрес, го подобрува варењето, здравјето и еластичноста на кожата. Има антибактериско и антигабично дејство, а може да помогне и при депресија. Сувите листови тушт имаат 16% активни антидепресивни супстанции. За таа цел се приготвува како чај.

Како свежо растение, туштот е и диуретик и благ лаксатив во исто време, па затоа е совршено растение за губење на тежината. Туштот е многу корисен за уринарни или дигестивни проблеми. Има антифунгални и антимикробни ефекти. Корисен е и за кожни болести - позитивно делува на акни, псоријаза и слично.

Запомнете дека туштот брзо почнува да ја губи својата хранлива вредност веднаш по берењето, па затоа треба да се консумира веднаш штом ќе го наберете.

Ако вашата градина е премногу мала или мислите дека ќе ја заземе целата градина, можете да го одгледувате и во затворен простор како домашно растение. Земете празен сад или што и да ви одговара, земја и органски семиња од тушт. Засадете ги семињата и одржувајте ја почвата влажна (внимавајте да не претерате со поливање) и почувствувајте ја радоста како расте вашиот мини тушт.

На Блискиот Исток туштот се продава во снопови и луѓето го користат за подготовка на разни јадења. Често се смета за освежителна храна во топлите региони. Се користи и за подготовка на некои типични медитерански јадења.

Туштот има благо соленкаст, малку неутрален, лигав вкус кој многу луѓе го сакаат, особено ако се јаде како салата. Сепак, како и секој зелен лиснат зеленчук, може да се користи за подготовка на супа, чорба, ризото, кајгана, а можете да го печете и во рерна.

Испржете го со лук и кромид и домати или подгответе здрава салата со малку маслиново масло и сок од лимон. Туштот е совршена и здрава состојка за подготовка на вашите омилени супи и шејкови.

Тагови
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Финансиски хороскоп од 15 до 21 јули

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more

Живот

Нова јапонска апликација за запознавање им помага на осамените да најдат ВИ партнери

Read more

Истражување откри што никогаш не треба да користите в хотел

Read more

Психолог откри 3 типа на родители кои ги поттикнуваат своите деца да бидат разгалени

Read more

Дали успеа експериментот на Венеција да наплаќа за влез во градот?

Read more
 

Магазин

Како да препознаете предозирање со витамин Б3?

Читај повеќе
  • filter

6 производи што не смеете да ги користите кога сте изложени на сонце

Читај повеќе

Нова јапонска апликација за запознавање им помага на осамените да најдат ВИ партнери

Читај повеќе

Како да препознаете дали сте навистина гладни или само стрвни?

Читај повеќе

Истражување откри што никогаш не треба да користите в хотел

Читај повеќе

4 намирници богати со влакна го подобруваат варењето

Читај повеќе

Психолог откри 3 типа на родители кои ги поттикнуваат своите деца да бидат разгалени

Читај повеќе

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Читај повеќе
  • play_arrow

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Читај повеќе