Уапсена и бившата на Епстин – му наоѓала малолетнички за секс

Гислејн Максвел е уапсена откако неколку жени ја обвинија дека ги регрутирала кога биле малолетни и ги подготвувала за сексуални услуги.

Агенти на ФБИ утрово во Њу Хемпшир ја уапсија Максвел, која му е поранешна девојка на Џефри Епстин, по обвиненија за подведување малолетнички.

The Associated Press, CNN и NBC објавија дека се очекува таа денеска да се појави пред суд.

URL

Максвел (58), е британска наследничка и припадничка на елитата, а се товари дека била задолжена за наоѓање малолетни девојки кои потоа ги подготвувала за сексуални услуги наменети за Епстин и други моќни и влијателни мажи. Таа ги негира обвиненијата.

Милијардерот Џефри Епстин се самоуби во затвор откако беше обвинет за педофилија.

Тој годинава требаше да се соочи со обвиненијата за сексуално злоставување на десетици малолетни девојки во Њујорк и на Флорида. Две недели пред да се самоубие имаше неуспешен обид да си го одземе животот , по што беше ставен под 24-часовна стража. Епстин, кој беше уапсен лани на почетокот на јули поради федерални обвиненија, тогаш беше пронајден на подот на својата ќелија во положба на фетус, со траги од повреди на вратот.

Тагови
реклама

Мајка во Шведска 28 години го држела синот во заробеништво

Read more

Убавица на денот: Хајди Греј

Read more

Непознат објект прелета покрај Земјата, научниците не знаат што е

Read more

Низ фотографии: Пеколни температури во Австралија

Read more

Живот

Ако на вашето куче му ги правите овие работи, престанете веднаш

Read more

Шер успеа да го спаси најосамениот слон во светот

Read more

Како да спасите собно растение на кое сте му ставиле премногу вода?

Read more

Фудбалерка добива закани по живот откако одби да му оддаде почит на Марадона

Read more

Магазин

  • play_arrow

Топ 10 потценети европски престолнини кои треба да се посетат

Читај повеќе
  • play_arrow

Ако на вашето куче му ги правите овие работи, престанете веднаш

Читај повеќе
  • play_arrow

Брзо и лесно: Пет рецепти за чиа пудинг

Читај повеќе
  • play_arrow

Она кога имаш ангел чувар

Читај повеќе

Една е мајка, ама една беше и колекцијата

Читај повеќе

Како алкохолот влијае врз имунолошкиот систем?

Читај повеќе

101-годишна Италијанка по трет пат заразена со COVID-19

Читај повеќе

Колку капки се потребни за некој да се зарази со коронавирусот?

Читај повеќе

Дали сум феминистка ако уживам во спенкинг?

Читај повеќе