Прекинато водоснабдување за дел од општина Кисела Вода

Утре без струја неколку скопски општини

Заради технички зафати во дистрибутивната електромрежа, во текот на утрешниот ден без електрична енергија ќе останат корисници од неколку скопски општини.

– Од 7:20 до 15:30 часот, корисниците од ул. „Лазар Поп Трајков“ бр.17, 18 и 19, ул. „Ташко Караџа“ бр. 2, 4, 6, 8, ул. „Трифун Хаџи Јанев“ бр. 8 ,10, 12, во Општина Гази Баба, од 9 до 12:00 часот, корисниците од ул. „Трајко“ во нас. Лисиче, Општина Аеродром, потоа од 9:30 до 11 часот, корисниците од мал дел од ул. 10 во с. Арачиново место викано Арачиновски мост, потрошувачите околу ТС с. Арачиново 6, од 9 до 13 часот, корисниците од с. Студеничани околу старата џамија и околу училиштето во Општина Студеничани, како и од 9 до 15 часот, корисниците од дел од ул. „Анастас Митрев“ делот кон Железничка станица дел од ул. „Петар Ацев“, Општина Аеродром, стои во соопштението од РЦУК.

Од претпријатието додаваат дека исто така, во утрешниот ден поради изведување водоводен приклучок ф 200 на улица „Иван Козаров“ ББ, прекинато водоснабдување ќе има на ул. „Иван Козаров“ од Чешма до Економско училиште, и дел од „Божидар Аџија“, „Доситеј Обрадовиќ“, „Киро Крстевски“ и „Марко Цепенков“, во Општина Кисела Вода.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 9 часот сè до санирање на дефектот. 

реклама

Принцот Филип беше против разводот на Чарлс и Дијана: Никој со здрав разум не би ја оставил за Камила

Read more

Текстилниот сектор пред колапс

Read more

Американски водител: Бил Гејтс мисли дека е Бог

Read more

Кои се голите девојки уапсени во Дубаи и кој стои зад сето тоа?

Read more

Македонија

Паркот на природата „Езерани“ плени со својата разновидност и убавина

Read more

Во ковид-центрите во земјава се лекуваат 1.699 пациенти

Read more

МОН: Нови наставни програми за првачињата – основа и поттик за креативен пристап во наставата

Read more

Град Скопје наскоро ќе почне со имплементација на проектот – брз автобуски превоз

Read more
 

Вести

  • filter

Паркот на природата „Езерани“ плени со својата разновидност и убавина

Читај повеќе

Во ковид-центрите во земјава се лекуваат 1.699 пациенти

Читај повеќе

Србите од средина на април ќе можат во Грција, а од 14 мај и преку С. Македонија

Читај повеќе

МОН: Нови наставни програми за првачињата – основа и поттик за креативен пристап во наставата

Читај повеќе

Бразил е закана за целиот свет, откриени 92 мутации на коронавирусот

Читај повеќе

Град Скопје наскоро ќе почне со имплементација на проектот – брз автобуски превоз

Читај повеќе

Илјадници луѓе протестираа против рестриктивните мерки во Виена

Читај повеќе

Принцот Филип ќе биде погребан на 17 април

Читај повеќе

Вакцинацијата на новинарите и медиумските работници е во понеделник

Читај повеќе