Ватикан: Папата не лајкна фотографија од разголена бразилска манекенка

Официјален Ватикан побара од Instagram да започне истрага за тоа како од официјалниот профил на папата Франциск е лајкната фотографија од разголена манекенка од Бразил, пренесе Guardian.

Станува збор за фотографија од Наталија Гарибото, на која е облечена во училишна униформа. Фотографијата беше лајкната од профилот на папата на 13 ноември. Следниот ден лајкот беше отстранет.

За целиот случај се дозна кога агенцијата за која работи Гарибото објави фотографија со лајкот на Instagram, со коментар дека добиле и официјален благослов од папата.

Случајот го коментираше и Гарибото, која има 2,4 милиони обожаватели на социјалната мрежа.

Официјалниот профил на папата го води тим составен од неколку луѓе, а од Ватикан велат дека е исклучена можноста фотографијата да е лајкната оттаму, па бараат објаснување од Instagram.

Папата лично не ги пишува објавите, но ги одобрува и не става лајк на ничии објави.

реклама

Интегра ги претстави плановите: Штип се претвора во балкански Манчестер

Read more

Апасиев: Вакво зло Македонија немала од АСНОМ до денес

Read more

Се крчка ЕУ-гославија за време на Бајден, каде е Северна Македонија во овој план?

Read more

Делчево го доби првиот Музеј на олдтајмери

Read more

Живот

Поради короната, белградската проституција работи по принципот на достава

Read more

Четири знаци дека си имате работа со манипулатор

Read more

Транспорт на отворено море: Дронови кои им пркосат на ветровите и брановите

Read more

Најголемите прељубници се родени во овие хороскопски знаци

Read more

Магазин

  • play_arrow

На Галапагос откриен бел пингвин

Читај повеќе
  • play_arrow

15-минутни секси вежби со Памела

Читај повеќе

Поради короната, белградската проституција работи по принципот на достава

Читај повеќе
  • play_arrow

Брзи и вкусни идеи за појадок со Гордон Ремзи

Читај повеќе

Четири знаци дека си имате работа со манипулатор

Читај повеќе

Колку треба да вежбаме ако цел ден седиме?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова е најголемиот волк во светот

Читај повеќе

Што е тоа што ја прави една личност сексапилна ?

Читај повеќе
  • play_arrow

Транспорт на отворено море: Дронови кои им пркосат на ветровите и брановите

Читај повеќе