Во Кичево приведено лице кое избегало од затворот во Прилеп

Кичевската полиција денеска во 11:20 часот, го привела Х. Ф. (41) од с. Горно Строгомиште, информираат од ОВР Кичево.

Полициските службеници како што соопштија од ОВР Кичево,  го привеле наведето лице кое се барало со потерница од КПУ Затвор Прилеп, за доиздржување казна затвор во траење од една година, еден месец и 20 дена за сторено кривично дело предвидено со член 215 од К.З. Лицето е спроведено во КПУ Затвор Прилеп.

Инаку, во последниот период МВР на ниво на цела држава спроведува акци за приведување лица кои се во бегство или кои се барат за издржување на казни затвор. 

реклама

Долго чувана тајна: Србите погодиле и втор F-117 за време на бомбардирањето на НАТО

Read more

Ноќеска регистриран земјотрес во скопското епицентрално подрачје

Read more

Непознат објект прелета покрај Земјата, научниците не знаат што е

Read more

Кинески виролог предупредува: Нови видови коронавирус се закана за луѓето

Read more

Хроника

Еден загинат и тројца повредени при излетување на возило од автопатот Куманово -Скопје

Read more

Оружје и муниција пронајдени при претрес во селата Чифлик и Ржаничино

Read more

Изречени 540 санкции за неносење маска

Read more

Петмина повредени во сообраќајка кај Струмица

Read more

Вести

Каракачанов се согласи со Заев: Власта во Бугарија била со Хитлер, но тоа не значи дека Бугарите се фашисти

Читај повеќе

Филипче: Ремдесивир и Фавира да се земаат само во консултација со лекарите

Читај повеќе

Еден загинат и тројца повредени при излетување на возило од автопатот Куманово -Скопје

Читај повеќе

Оружје и муниција пронајдени при претрес во селата Чифлик и Ржаничино

Читај повеќе

Бајден: Вакцинацијата во САД нема да биде задолжителна

Читај повеќе

Изречени 540 санкции за неносење маска

Читај повеќе

Сончево со слаб ветер, по котлините магла

Читај повеќе

Ноќеска регистриран земјотрес во скопското епицентрално подрачје

Читај повеќе

Нов „предизвикан“ земјотрес регистриран во Стразбур

Читај повеќе