Во кој период од врската сексот е најдобар?

Не ни требаат истражувања за да знаеме дека почетокот на врската е највозбудливиот период во врската.

Тогаш откриваме што ни одговора во односот со новиот партнер. Затоа и најдобриот секс е секогаш на почетокот, кога луѓето тукушто се запознаваат.

Тоа го потврди и едно истражување, во првите 18 месеци од врската љубовниците се најстрасни, а оргазмите гарантирани.

Тоа се објаснува со фазата на врската каде партнерите учат што им е пријатно, а воедно сè уште си се интересни еден за друг.

Тотална интимност настапува кога ќе пројде фазата на страст.

Но, многу луѓе никогаш не доаѓаат до вистинска интимност бидејќи ги интересира само почетното возбудување и сексуалната тензија,.

реклама

Шест знаци дека пиете премногу вода

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more

Европол: Албанија извор на дрога, транспортот оди главно по морски пат до Италија

Read more

Колку секс е навистина потребно за среќна врска?

Read more

Љубов и секс

Колку секс е навистина потребно за среќна врска?

Read more

Најдобри години за брак: Лавовите не се даваат до 38, Ракот рано скока во тавче

Read more

Најчестите женски сексуални фантазии

Read more

Зошто на пролет одеднаш почнувате да зрачите со сексапил?

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Тест за издржливост: Колку долго може да го следите овој ритам?

Читај повеќе
  • play_arrow

Урнебесна нова игра: Кој губи - пие на екс

Читај повеќе

Немирното куче на Бајден повторно ќе ја напушти Белата куќа

Читај повеќе

Колку секс е навистина потребно за среќна врска?

Читај повеќе
  • play_arrow

8 навики за нега на кожа кои ве прават постари

Читај повеќе

Трите хороскопски знаци со најголема интелигенција

Читај повеќе

На кои луѓе не им се препорачува да пијат кафе?

Читај повеќе
  • play_arrow

5 трикови за правилно вежбање стомачни

Читај повеќе

Направи сам: Природни маски за нега на лице

Читај повеќе