Во пожар во дом за стари лица во Харков загинаа најмалку 15 луѓе

МИА/КАЈГАНА
/ 21.01.2021 / 16:52

Најмалку 15 луѓе загинаа, а петмина се повредени во пожарот што изби во дом за стари лица во украинскиот град Харков.

Сè уште не е позната причина за избувнувањето на огнот. 

Украинскиот претседател Владимир Зеленски апелираше до министерството за внатрешни работи да отвори истрага за избувнувањето на пожарот.

URL

 

URL
Тагови
реклама

Кој е најмудриот хороскопски знак според астролозите?

Read more

Со измени на Законот за легализација на дивоградби се продолжува неговата важност за уште пет години

Read more

Принцот Филип опериран од срце во стотата година од животот

Read more

L'Equipe не штедеше навреди за Ѓоковиќ, дури и на лично ниво

Read more

Свет

Расте бројот на починати и заразени во Италија

Read more

Во светот годишно се фрла една милијарда тони храна

Read more

Нов, уште посилен земјотрес во Нов Зеланд од 7,4 степени по Рихтер

Read more

Медуза уби човек во Австралија, првпат по 14 години

Read more
 

Вести

Заев: Во недела се очекуваат првите 3.000 руски вакцини

Читај повеќе

Судењето за „27 април“ продолжува на 12 март

Читај повеќе

Почина работник од дојранско додека извршувал работни задачи

Читај повеќе

Расте бројот на починати и заразени во Италија

Читај повеќе

Филипче: Набавуваме сензори за мерење дијабетес кај деца

Читај повеќе

МВР со детали за двојното убиство во Топанско Поле

Читај повеќе

Покренато обвинение за седуммина насилни учесници на протестите за „Монструм“

Читај повеќе

Османи: Никогаш не сме кажале дека Фрчкоски е кандидат за амбасадор

Читај повеќе

Во светот годишно се фрла една милијарда тони храна

Читај повеќе