Во Струмица пријавен случај на обљуба врз малолетно машко дете

Во СВР Струмица е пријавен случај на обљуба врз малолетно машко дете од страна на 16-годишник.

Случајот вчера го пријавила мајката на малолетното дете.

Од МВР денеска информираа дека се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Тагови
реклама

Зошто коронавирусот е толку опасен за човечкиот организам?

Read more

Осум знаци кои укажуваат на недостаток на витамин Д во организмот

Read more

Германија затвора сè, освен градинките и училиштата

Read more

Храна која е богата со витамин Д

Read more

Хроника

Приведен скопјанец баран со потерница

Read more

830 санкции за неносење маска

Read more

Неизвесно денешното рочиште за „27 април“ поради самоизолацијата на Јанакиески

Read more

Јовески: Се истражуваат и други недвижности за случајот „Плацеви на Водно”

Read more

Вести

  • play_arrow

Продолжуваат протестите поради рестриктивните мерки во Берлин, протест и во Прага

Читај повеќе

Позитивните ги кријат своите контакти, велат од ЦЈЗ Куманово

Читај повеќе

Советот за безбедност утре ќе расправа за состојбата со COVID-19

Читај повеќе

Два нови македонски брендови кои целат кон светскиот пазар

Читај повеќе

Се уриваат рекорди со бројот на заразени од COVID-19

Читај повеќе

Загадувањето во Скопје над дозволеното, вечерните и ноќните часови најкритични

Читај повеќе

Владата ќе издвои 54 милиони денари за здравствените работници ангажирани околу COVID-19

Читај повеќе

Купуваат лажни негативни тестови за да можат да патуваат

Читај повеќе

Приведен скопјанец баран со потерница

Читај повеќе