Во урагански ветер во Москва загина едно лице, а неколкумина се повредени

Во големо невреме во Москва загина едно лице, а неколкумина се повредени, напиша на Twitter градоначалникот на Москва, Сергеј Собјанин.

– Ветрот со сила на ураган не нè остави без последици. Едно лице загина, а неколку се повредени. Мое искрено сочувство до семејството, напиша Собјанин.

Тој апелираше до граѓаните да не ги напуштаат своите домови без потреба, предупредувајќи дека силниот ветер е многу опасен.

Министерството за вонредни ситуации ги предупреди граѓаните на опасност од уривање на покриви, градежни конструкции, поради ветрот, за кој е најавено дека ќе достигне голема брзина.

реклама

Наја Ривера се удавила за неколку минути, покажа официјалниот извештај

Read more

Пограничен инцидент во Охридско Езеро со глисер со албански ознаки

Read more

За јавните личности и приватните газиња

Read more

Во Санџак осамна албанско знаме, интервенираше српската војска

Read more

Свет

Тестирање на антитела: 1,5 милиони Италијанци прележале COVID-19

Read more

Во Австралија војската ќе проверува почитување мерки за самоизолација

Read more

Екипа на СЗО за истрага на потеклото на пандемијата ја заврши мисијата во Кина

Read more

СЗО: Во моментов нема конечно решение за коронавирусот, а можеби нема ни да има

Read more

Вести

Заев: Ќе разговараме за Влада која ќе се грижи за сите граѓани

Читај повеќе

Нови 75 случаи на коронавирус од 830 тестирања

Читај повеќе

Стартува Flipbook Film Festival

Читај повеќе

Конституирано Собранието, верификувани мандатите на 120-те избрани пратеници

Читај повеќе

Поведена истрага за родосквернавење и обљуба на немоќно лице

Читај повеќе
  • play_arrow

Во Санџак осамна албанско знаме, интервенираше српската војска

Читај повеќе

Поскапуваат бензините, поевтинува дизелот

Читај повеќе

Конститутивна седница на новото Собрание: Избрана Верификациската комисија

Читај повеќе

Од утре дожд и намалување на температурата

Читај повеќе