Времеплов: Тинејџерката Северина на насловна во 1990 година

Хрватската пејачка Северина со децении е меѓу најпрепознатливите личности од регионалната музичка сцена, а неодамна беше објавена фотографија од една од нејзините први насловни страници во списание.

Северина Вучковиќ е една од најуспешните регионални пејачки, а последните денови е во фокусот на јавноста поради судењето со нејзиниот поранешен партнер Милан Поповиќ, поврзано со старателството над нивниот син Александар.

Музичката ѕвезда е на сцената од 90-тите, а неодамна беше објавена фотографија од една од нејзините први насловни страници во списанијата откако ја започна кариерата.

Станува збор за загрепскиот магазин Vikend, а изданието за кое позирала е објавено на 7 декември 1990 година.

Тогашната 18-годишната сплиќанка позирала во кафена јакна, зелена маичка и сини фармерки, а фотографијата за насловната страница на магазинот ја направил Војко Башиќ.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by @estradni.arhiv

Истата година е објавен нејзиниот прв музички албум наречен едноставно „Severina“ (и вториот во 1992 е со ист наслов), а за каверот позирала во црна облека и шешир.

Тагови
реклама

Колку често мажите и жените помислуваат на секс?

Read more

Зошто никогаш не треба да користите мобилен телефон додека сте во тоалет?

Read more

Топ 5 најдолговечни животни - некои живеат и илјадници години

Read more

Како би изгледала Европа ако светското море се подигне за 100 метри?

Read more

Музика

Тејлор Свифт за прв пат на листата на милијардери на Forbes

Read more

Северина за настапот во Скопје: Ваков концерт не очекував

Read more

Папараците ја снимија Шакира со британскиот актер кој е ѕвезда на нејзиниот нов спот

Read more

Бијонсе разголена за новиот албум

Read more
 

Сцена

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Анистон изненади со изгледот на насловна: Како толку се подмлади?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Скарлет Јохансон и Ченинг Тејтум ве носат на Месечината во филм за настанот од 1969

Читај повеќе

Зошто HBO се откажа од спин-оф серијата за Џон Сноу?

Читај повеќе
  • play_arrow

Стигна првиот тизер трејлер за новиот Joker, обожавателите поделени

Читај повеќе
  • filter

Фаворитот за новиот Бонд се појави на црвениот тепих со 24 години постарата сопруга

Читај повеќе
  • play_arrow

Како Шакира се потруди никој да не дознае дека глумела во теленовела?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Саша Барон Коен и Исла Фишер се разведуваат по 13 години брак

Читај повеќе