Wizz Air: Обновени рутите од и до Македонија, достапни 34 дестинации

Нискобуџетната авиокомпанија Wizz Air објави дека со повторното отворање на рутите од аеродромите во Скопје и Охрид, на кои од вчера се опслужуваат патнички летови по пауза од 3,5 месеци поради мерките за пандемијата со COVID-19, патниците можат да резервираат карти за 34 различни дестинации.

Авиокомпанијата денеска соопшти дека моменталните рути што ги опслужуваат  од Скопје се на дестинациите: Салзбург, Брисел Шарлероа, Ларнака, Копенхаген, Турку, Париз Бове, Берлин Шенефелд, Бремен, Келн, Дортмунд, Франкфурт Хан, Фридрихсхафен, Хамбург, Хановер, Карлсруе/Баден-Баден, Меминген/Минхен Запад, Нуремберг, Будимпешта, Милано Малпенса, Рим Чампино, Малта, Ајндховен, Осло Сандефјорд Торп, Барселона Ел Прат, Гетеборг Ландветер, Малме, Стокхолм Скавста, Векше и Лондон Лутон. Од Охрид, пак, се лета до Виена, Дортмунд, Милано Малпенса, Малме и Лондон Лутон.

-Со цел да се осигура дека здравјето и благосостојбата на патниците и екипажот останат непроменети, Wizz Air воведува нови протоколи, за да се почитува физичката дистанца за време на чекирање и да се подобри хигиената на летот. Како дел од мерките за заштита на здравјето на патниците и екипажот на авиокомпанијата, патниците треба да се чекираат и да ги купат сите дополнителни услуги онлајн, како на пример плаќање дополнителни торби, за да ја намалат интеракција на аеродромот. За да се спречи можноста за ширење на инфекција, најучтиво се замолуваат сите патниците да се придржуваат на новите правила за физичка дистанца при влегување и излегување од авионот, соопшти Wizz Air.

Оттаму истакнуваат дека ќе продолжат со својот строг распоред за дневно чистење на целата флота, при што целиот авион ќе биде дезинфициран преку ноќ во согласност со официјалните упатства.

-Среќни сме дека скопската база е повторно отворена и ќе ги продолжи своите летови од Скопје и Охрид, овозможувајќи им на патниците можност да патуваат, да ги посетат своите роднини, или пак да отидат на одмор. Безбедноста на нашите патници и членови на екипажот останува наш најголем приоритет. Имплементиравме низа на заштитни мерки за да се осигураме дека хигиената е на највисоко ниво. Спремни сме да ги пречекаме нашите патници на лет!, изјави Паулина Госк, менаџер за корпоративни комуникации во Wizz Air.

Тагови
реклама

Измерени повеќе од 15.000 пениси: Кој е златниот просек?

Read more

Катапулт поза: Повеќекратен оргазам за неа, дрска игра за него

Read more

Зошто зажалив што ја изгледав цела сезона на „Emily in Paris“?

Read more

Три работи за кои не треба да размислувате во креветот

Read more

Македонија

Регистрирани 518 нови случаи на COVID-19, 200 оздравени и 9 починати

Read more

Денот на македонската револуционерна борба се одбележува под посебни услови

Read more

Игор Дурловски го напушта Собранието

Read more

Сончево време со слаб ветер од променлив правец

Read more

Вести

Регистрирани 518 нови случаи на COVID-19, 200 оздравени и 9 починати

Читај повеќе

Кривична пријава за лицата кои правеле свадба во Арачиново

Читај повеќе

Изречени 915 казни за неносење маски

Читај повеќе

Во угостителски објект во Арачиново затекнати околу 200 лица на свадба

Читај повеќе

СЗО и Wikipedia заедно во борба со дезинформациите за COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Трамп и Бајден дебатираа за последен пад пред изборите

Читај повеќе

Денот на македонската револуционерна борба се одбележува под посебни услови

Читај повеќе

Игор Дурловски го напушта Собранието

Читај повеќе

Сончево време со слаб ветер од променлив правец

Читај повеќе