Заедно и сѐ е можно! – Нова кампања на Скопско

„Заедно и сè е можно“ е пораката на новата реклама на Скопско чија цел е да нѐ инспирира да се завртиме кон другите, да си подадеме рака и преку секојдневни мали гестови да направиме да биде убаво.

 „Пораката Заедно и сè е можно, има за цел да нѐ потсети на значењето на насмевките и поддршката меѓу соседите, на убавината на маалската дружба, важноста на добрината и грижата што си ја покажуваме едни на други. Прославувањето на овие моменти е всушност сржта на Скопско како бренд“, велат од Пивара Скопје.

Дополнителна тежина на приказната ѝ дава ликот на главниот протагонист на спотот, легендата на македонското спортско новинарство Атанас Костовски, со кој многу генерации споделуваа заеднички спортски победи и порази. Во ваква историска фудбалска година тоа само ни потврдува дека среќата и успехот се уште посилни кога ги споделуваме со луѓето околу себе, а полесно се носиме со поразот кога сме заедно. Секој од нас може да направи да ни биде убаво, да биде подобро и да го постигнеме дури и она што е невозможно.

Погледнете го новиот видеоспот на Скопско.

Remote video URL
реклама

Дали сте знаеле: Македонец го дизајнирал славниот југословенски киоск

Read more

Почнува период што се случува еднаш на 12 години: Што ќе му донесе на секој хороскопски знак?

Read more

Зошто Кинезите престанаа да ги исплаќаат кредитите за стан?

Read more

Руската новинарка уапсена во Косово: Полицијата ме испрашуваше за шпионажа

Read more

Живот

Почнува период што се случува еднаш на 12 години: Што ќе му донесе на секој хороскопски знак?

Read more

Експертите многу јасно објаснија дали треба да се тушираме наутро или навечер

Read more

11 книги за кои луѓето најчесто лажат дека ги прочитале

Read more

Како едноставно да избркате змија?

Read more
 

Магазин

Чаша млеко со јаболков оцет против запек и за побрз метаболизам

Читај повеќе

Слушајте си го телото: Пет знаци дека ви недостасува магнезиум

Читај повеќе

Како полесно да го преболите раскинувањето?

Читај повеќе

Почнува период што се случува еднаш на 12 години: Што ќе му донесе на секој хороскопски знак?

Читај повеќе

Како до совршено вкусна паста без варење во вода?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа плетењето на пајакова мрежа?

Читај повеќе

Дали сте знаеле: Македонец го дизајнирал славниот југословенски киоск

Читај повеќе

Едноставен трик што ќе ви помогне да пешачите 40 минути подолго секој ден

Читај повеќе

Експертите многу јасно објаснија дали треба да се тушираме наутро или навечер

Читај повеќе