„Закочи“ Instagram

Корисниците на Instagram ширум светот од утрово известуваат за различни проблеми на оваа популарна платформа.

Најголем дел од проблемите ги пријавуваат корисниците на мобилната верзија на Instagram, а на сајтот DownDetector, кој го следи статусот на онлајн сервисите и сајтовите, корисниците пријавуваат проблеми со прикачувањето фотографии во делот Story, доцнење или отсуство на пораки.

Еден корисник пријавил и дека му се прикажал само црн екран, бидејќи апликацијата Instagram не ја вчитувала содржината. Околу 87 отсто од корисниците кои го пријавиле проблемот на DownDetector, доаѓаат од мобилната апликација на услугата.

Instagram, засега, се нема огласено, па не се знае која е причината за споменатите проблеми на популарниот сервис.

Тагови
реклама

Грците бесни на бојата на новите кошаркари: Ова не е наша репрезентација

Read more

Короната има нов симптом - заразените не се ни свесни дека е од вирусот

Read more

Ален Исламовиќ не се вика Ален, си го сменил името за подобра кариера

Read more

Роналдо додаде причини за заминување од Јунајтед

Read more

Интернет

Како да се вратите на стариот Gmail ако не ви се допаѓа новиот изглед?

Read more

Цени на мобилниот интернет низ светот: Каде се рангира Македонија?

Read more

Стигна новиот Gmail: Што треба да знаете?

Read more

За три месеци Twitter потроши 33 милиони долари поради Илон Маск

Read more
 

Гик

Тензиите меѓу Кина и Тајван го одложуваат излегувањето на iPhone 14?

Читај повеќе

Што е madware и како да се заштитите од него?

Читај повеќе

Instagram ќе тестира високи фотографии како Reels

Читај повеќе
  • filter

Доаѓа омилениот спектакл на ноќното небо: Како се откриени Персеидите и како го добиле името?

Читај повеќе

Екстензии за Chrome и Edge крадат мејлови на корисниците

Читај повеќе

Зошто не треба да го полните телефонот на јавни места?

Читај повеќе

Роботот MIRA ќе може да врши операции на МВС

Читај повеќе

Маск го предизвика извршниот директор на Twitter на јавна дебата за ботовите

Читај повеќе

Русија ќе ги шпионира Американците и во вселената

Читај повеќе